X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 8 آبان 1387

گشوده نامه

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت وزارت ارتعاشات و فناوری اتصالات! 


چند هفته پیش خبری منتشر شده بود که حاکی از امکان استفاده از اینترنت پرسرعت با سرعت بیشتر از 128 کیلوبیت برای کاربران خانگی بود.
ما با این که مخابرات منطقه‌مان (ده سابق) ADSL ندارد و کلا فرقی به حالمان ندارد، کلی ناراحت شدیم که چرا مسئولین امر چنین تصمیمی گرفته‌اند. با توجه به این که اینترنت با سرعت 128 کیلوبیت برای کاربران خانگی کافی و حتی زیادی به نظر می‌رسد، چرا باید بیخودی اینترنت کشور را هدر دهیم؟
کاربران خانگی -همان طور که از اسمشان پیداست- عمدتا آدم‌های بی‌شعور و کم‌سوادی هستند که از اینترنت فقط برای آشپزی و کارهایی از این قبیل استفاده می‌کنند. بنابراین لزومی ندارد به اینترنت خیلی پرسرعت دسترسی داشته باشند.
این مساله‌ای است که در کشورهای خارجی هم دیده شده که هر چقدر سرعت اینترنتشان بیشتر و پول آن کمتر شده پیشرفت بیشتری کرده‌اند. باتوجه به این که ما به قدر کافی پیشرفت کرده‌ایم و به فناوری هسته‌ای دست پیدا کرده‌ایم، نیازی به این امر دیده نمی‌شود.
 علاوه بر این اینترنت با سرعت بالاتر ممکن است تهاجم فرهنگی و غیر اخلاقی را با سرعت بیشتری وارد خانه‌ها کند و جامعه را از راه به در ببرد.
متاسفانه طرفداران رفع این محدودیت عده‌ای کارشناس هستند که معلوم نیست بر چه اساسی این حرف را می‌زنند و شورای عالی انقلاب فرهنگی نباید تحت تأثیر سخنان آن‌ها قرار بگیرد.
خلاصه، ما بسیار نگران درستی این خبر بودیم که الحمدلله خبر تکذیب شد. و ما مطمئن شدیم که سطح شعور نظر تصمیم گیرندگان این قضایا بالاتر نرفته تغییری نکرده است.  


در پایان از دقت نظر و پافشاری شما در نظر قبلی خود متشکریم. 


امضا: یک کاربر خانگی.